Yasal

Gizlilik Politikası Kullanım Şartları Satış Sözleşmesi

Satış Sözleşmesi

Sözleşme Güncellenme Tarihi: 01.03.2024

Kullanmakta olduğunuz web sitesi (basegmezler.com) üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz taktirde, size sunulan bu satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız. Bu sözleşmede tüketici hakları, iade koşulları açıklanmaktadır.

Genel

  • Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.
  • Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri alıcılar tarafından ödenecektir.
  • Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.
  • Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel Alıcı’ya iade edilmek zorundadır.

Satın Alınan Ürün Bedeli Ödenmezse

Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka aracılığıyla iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

Öngörülemeyen Sebeplerle Ürün Süresinde Gönderilmezse

Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır.

Alıcının Ürün Kontrol Etme Yükümlülüğü

Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Alıcı, Teslimden sonra cayma hakkını kullanacaksa mal/hizmeti özenle korumak zorundadır.

İade

  • Alıcı 14 günlük cayma hakkına sahiptir.
  • Satılan üründe bir ayıp/kusur olmadığı durumlarda iade gerçekleştirilmesi kargo masraflarının Alıcı’nın ödemesiyle gerçekleştirilir. Ayıp/kusur bulunduğu durumlarda Alıcı isterse değişim isteyebilir yahut iadesinin gerçekleştirilmesini isteyebilir.
  • İade amacıyla gönderilen kargolar kullanıcı kaynaklı hatalar olması durumunda Satıcı’nın iadeyi reddetme hakkı bulunur. Kargo şirketinden kaynaklanan hasarlar sonucu yapılan iadeler, kargo garantisi bulunuyorsa kargo şirketi tarafından, bulunmuyorsa Satıcı tarafından karşılanacaktır. İade hasarlı üründen kaynaklanıyorsa, bu bağlamda Alıcı’nın isteği doğrultusunda değişim veya iade yapılabilir.
  • Dijital ürünlerin iadesi yapılamamaktadır. Buna ek olarak mail vb. aracılığıyla teslim edilen ürünlerin iadesi yapılamamaktadır.

Değişiklikler

Bu sözleşmedeki maddeler değiştirilebilir ve tüm hakkı saklıdır. Her alıcı aldığı tarihteki güncel sözleşmeye tabiidir. Sözleşme değiştirildiğine dair bir haber verilmek zorunda değildir.

Purchase Theme

Purchase the Motta now and
make everything easier


Purchase Theme

Deal of the day

Bundle and get up to $75 off Galaxy Buds

Home Shop Sepet 0 Wishlist Hesap
Main Menu
Sepet(0)

Sepetinizde bir ürün yok. Sepetinizde bir ürün yok.